Mé Oblíbené Recepty
Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce
 

Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce

Průměrné hodnocení: 2.9/5 (49 hlasujících).
Pečená vepřová panenka s česnekem a parmskou šunkou, podávaná s brambory pečenými ve slupce se zakysanou smetanou.
Počet porcí 2
počet porcí 2
Již bylo vloženo 184 komentářů.
zobrazit komentáře (184)
Uložit recept do Mé kuchařky
přidat recept do své kuchařky můžete po přihlášení

Prošuto (také pršut nebo prosciutto) je druh sušené vepřové šunky původem z Itálie. Slovo prosciutto pochází z latinského perexsuctum, což znamená důkladně vysušený.

Ingredience

na plněnou panenku:

350g vepřové panenky
sůl
pepř
10 stroužků česneku, oloupaných a najemno nasekaných
6 plátků prošuta (druh vepřové šunky, např. parmská šunka)
2 malé cibule, oloupané
2 PL olivového oleje
8 párátek

na brambory pečené ve slupce

10 ks brambor, malých, o celkové hmotnosti okolo 400g
sůl
2 PL olivového oleje
2 kusy hliníkové fólie na zabalení brambor
100g zakysané smetany 15%
1 PL čersvé nasekané pažitky


(* PL - polévková lžíce)
(* KL - kávová lžička)

Postup

Troubu rozehřejte na 160°C. Brambory očištěte drátěnkou a na plošší straně je do 3/4 nařízněte ve tvaru X. Rozdělte je na polovinu a položte je na hliníkové fólie. Osolte a každou hromádku zastříkněte jednou lžící oleje. Zabalte a dejte péct na hodinu do trouby.

Pokud je potřeba, panenku opláchněte a osušte papírovým ubrouskem. Nařežte ji na "motýlka" (postup naleznete v tipech). Z obou stran ji osolte a opepřete a z jedné strany posypte na jemno nasekaným česnekem. Přidejte plátky parmské šunky a srolujte. Konce připněte párátkem a ostré konce odstřihněte nůžkami; nechte z každé strany koukat asi 2 milimetry párátka.

Takto připravenou panenku osmažte ze všech stran na 2 lžících olivového oleje. Mezitím si připravte pekáček, do kterého jste rozprostřeli cibuli nakrájenou na kolečka, půl centimetru silné. Zalijte 80ml vody. Až je panenka osmažená, přidejte ji do pekáče i s vypečenou šťávou a olejem. Dejte péct k bramborům.

Brambory po hodině pečení vyndejte s trouby a nechte na pár minut vychladnout. Poté srolujte alobal dolů a pečte obnažené dalších 15-20 minut. Po uplynutí této doby jsou hotové brambory i panenka.

Brambory pečené ve slupce přemistěte na talíř i s alobalem a přidejte lžíci zakysané smetany a ozdobte pažitkou. Plněnou panenku nakrájejte na plátky po jednom centimetru, přidejte na talíř k bramborám i s cibulí a přelijte vypečenou šťávou.

Tipy

Jak nařezat panenku na motýlka:
- panenku položte na prkénko kolmo k sobě
- dlouhým nožem veďte řez podél její delší strany asi 0.8cm nad pracovní plochou
- pokračujte v krájení směrem dovnitř dokud se maso nerozvine v rovnou plochu

K česneku můžete přidat čerstvě nasekané bylinky jako rozmarýn a/nebo tymián.

Inspirace pro Vás

Kuřecí prsa s kozím sýrem

Recept Kuřecí prsa plněná kozím sýrem a rukolou má průměrné hodnocení 2.3. Recept Kuřecí prsa plněná kozím sýrem a rukolou má průměrné hodnocení 2.3. Recept Kuřecí prsa plněná kozím sýrem a rukolou má průměrné hodnocení 2.3. Recept Kuřecí prsa plněná kozím sýrem a rukolou má průměrné hodnocení 2.3. Recept Kuřecí prsa plněná kozím sýrem a rukolou má průměrné hodnocení 2.3. 
Komentáře k receptu
(150)
Kuřecí prsa smažená na olivovém oleji s náplní ze zdravého a dietního kozího sýra se zelenou rukolou plnou vitamínů.
zařazeno v:
Drůbeží maso

Tortilly s kuřecím masem

Recept Tortilly plněné kuřecím masem, zelným salátem a bylinkovým dresingem má průměrné hodnocení 2.5. Recept Tortilly plněné kuřecím masem, zelným salátem a bylinkovým dresingem má průměrné hodnocení 2.5. Recept Tortilly plněné kuřecím masem, zelným salátem a bylinkovým dresingem má průměrné hodnocení 2.5. Recept Tortilly plněné kuřecím masem, zelným salátem a bylinkovým dresingem má průměrné hodnocení 2.5. Recept Tortilly plněné kuřecím masem, zelným salátem a bylinkovým dresingem má průměrné hodnocení 2.5. 
Komentáře k receptu
(777)
Tortilla plněná dozlatova opečeným kuřecím masem se zelným salátem a jemným bylinkovým dresinkem.
zařazeno v:
Drůbeží maso, Zelí

Palačinky s tvarohem

Recept Palačinky s tvarohem má průměrné hodnocení 4.5. Recept Palačinky s tvarohem má průměrné hodnocení 4.5. Recept Palačinky s tvarohem má průměrné hodnocení 4.5. Recept Palačinky s tvarohem má průměrné hodnocení 4.5. Recept Palačinky s tvarohem má průměrné hodnocení 4.5. 
Komentáře k receptu
(22)
Vláčné sladké palačinky s tvarohovou náplní.
zařazeno v:

Perlička na víně

Recept Perlička na víně má průměrné hodnocení 3.6. Recept Perlička na víně má průměrné hodnocení 3.6. Recept Perlička na víně má průměrné hodnocení 3.6. Recept Perlička na víně má průměrné hodnocení 3.6. Recept Perlička na víně má průměrné hodnocení 3.6. 
Komentáře k receptu
(304)
Recept je podobný francouzskému kohoutu na víně. Zde s žampiony, šalotkami a slaninou v omáčce z červeného vína.

Těstoviny s kukuřičnou omáčkou

Recept Těstoviny s krémovou kukuřičnou omáčkou má průměrné hodnocení 4.5. Recept Těstoviny s krémovou kukuřičnou omáčkou má průměrné hodnocení 4.5. Recept Těstoviny s krémovou kukuřičnou omáčkou má průměrné hodnocení 4.5. Recept Těstoviny s krémovou kukuřičnou omáčkou má průměrné hodnocení 4.5. Recept Těstoviny s krémovou kukuřičnou omáčkou má průměrné hodnocení 4.5. 
Komentáře k receptu
(27)
Smetanové těstoviny v omáčce z cukrové kukuřice se šunkou. Výborné se sklenkou bílého suchého vína.
zařazeno v:
Těstoviny

Krůtí hoisin

Recept Krůtí hoisin má průměrné hodnocení 4. Recept Krůtí hoisin má průměrné hodnocení 4. Recept Krůtí hoisin má průměrné hodnocení 4. Recept Krůtí hoisin má průměrné hodnocení 4. Recept Krůtí hoisin má průměrné hodnocení 4. 
Komentáře k receptu
(30)
Krůtí medailony dušené v pomalém hrnci v husté, čínské omáčce hoisin se zeleninou a žampiony, podávané s rýží.

Italský sendvič

Recept Italský sendvič se soleným hovězím má průměrné hodnocení 4. Recept Italský sendvič se soleným hovězím má průměrné hodnocení 4. Recept Italský sendvič se soleným hovězím má průměrné hodnocení 4. Recept Italský sendvič se soleným hovězím má průměrné hodnocení 4. Recept Italský sendvič se soleným hovězím má průměrné hodnocení 4. 
Komentáře k receptu
(2)
Itálie - chléb focaccia plněný soleným hovězím, mozzarellou a paprikou ochucený italským dresingem z worchesterové omáčky.

Koprová omáčka

Recept Koprová omáčka má průměrné hodnocení 3.2. Recept Koprová omáčka má průměrné hodnocení 3.2. Recept Koprová omáčka má průměrné hodnocení 3.2. Recept Koprová omáčka má průměrné hodnocení 3.2. Recept Koprová omáčka má průměrné hodnocení 3.2. 
Komentáře k receptu
(977)
Smetanová koprová omáčka z hovězího vývaru dochucená třtinovým cukrem a octem. Jakou přílohu si zvolíte, je na Vás.
Komentáře k receptu Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce
Vyzkoušeli jste tento recept? Sdělte nám své dojmy.
*Vaše jméno:
*Váš komentář k receptu:
Vaše hodnocení receptu:
*Opište ověřovací kód:
kod
BobbyAsype
|
Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. 
2017-11-17 00:44:49
From a brought the first [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] soccer ball, a garage at the actual match: each other laid out a perfect diamond the front, teammate Steve Blake flew to visit up, left the clippers protect darren collison (microblogging) the distance between two steps at the rear of their closely, Danny granger is the only defender in tow. This is the storage area superior court intuition and and the embodies: his shot selection. He seems to realize the defensive player of the ideas, can predict their own next move, then strike in advance. "When other people usually are doing gesture, garage inside judgment, and the online game, this is Stephen is the greatest place, in this respect the actual league may be first rate. Find field space, know where the defense space will arise, it is the key on the art of his images. Because no matter the way good your shots, additional exquisite technology, no area is useless. "ESPN's Jesse thorpe, once wrote with his article.


Garage cautiously [url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] observing the defense, he in addition have reason to be consequently cautious. Before this, the warriors have have missed 12 goals in 13 shots in the past, is now 33 to help 37 behind the clippers, disturbed from the right leg muscle pressure of garage after only one of 4. For car port himself, this ball is very important: before a season, he hit an archive in NBA history having 272 grains of 3 points, if again recognized three points today, his three points shock as to hit number will meet or exceed 200 mark. So that library can become the sixth in a row has no less than two season hit two hundred grains of three people, at the same time period, still can have a few points to continuous hit game streak still 54 games - it will be the warriors team history record.


"I like everything [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] related to the shooting, " garage once said in a interview, "but with the greatest especially in perfect give posture. When your body's in good rhythm, from standing in the feet on the floor, his hands to complete an attempt, all series of joint actions will probably be calm and smooth, including waves. It's a superb feeling. ".

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.nikehuarache.org]nike huarache[/url] [url=http://www.nikesockracer.com]nike sock racer[/url] [url=http://www.adidasnmdr2.us]adidas nmd r2[/url] [url=http://www.nikelunarforce1.com]nike lunar force 1[/url] [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] [url=http://www.ugg5815.com]ugg 5815[/url] [url=http://www.nikepg2.us]nike pg 2[/url] [url=http://www.hyperdunk-2017.com]hyperdunk 2017[/url] [url=http://www.nikezoomvaporfly.us.com]nike zoom vaporfly[/url] [url=http://www.lebronsoldier11.us.com]Lebron soldier 11[/url] [url=http://www.airjordan1.us]Air Jordan 1 Retro[/url] [url=http://www.airmaxnike2017.us]nike air max 2017[/url] [url=http://www.nikevapormax.us.com]nike air vapormax[/url] [url=http://www.bensimmonsjersey.us]ben simmons jersey[/url] [url=http://www.nmdhumanrace.us.com]nmd human race[/url] [url=http://www.barbourjackets.us.com]barbour jackets[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie shoes[/url] [url=http://www.ultraboost-3.com]ultra boost 3.0[/url]
BobbyAsype
|
Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. 
2017-11-16 23:50:16
Garage under the [url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] second dribbling is toward the turn on the left side of the body without any slowdown, his or her footsteps choiceness and rapid, soon arrived at the position you would like to go. Unlike most pitcher like the center of gravity down, then struggled to jump to finish, the garage action additional concise. Don't waste any time and effort, just jump off the bottom, slightly triggered his taking pictures action instantly. "He is not only one of the most pure great scorer, he even gave shot two words for making the definition, the total shooting art played some sort of revolutionary role. "The bobcats go scout work Adam : Mr Libby said Treasury.


Counter frames in 6 units and 31 seconds, garage from his chest slightly next point position held up the ball, the index finger as well as middle finger instinct to locate gaps in the rubberized ball center. His arm gently lifted back, left his palm the baseball, but still control between his fingers. His right arm into all of the joints is close to be able to 90 degree Angle, in the shoulder to the elbow, from the elbow for the wrist, from wrist to reference, as if a restaurant waiter in carrying any tray.


Glen Davis clippers, 289 - pound in the front, [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] need to speed up their action inside the Treasury, since the childhood to lay a great foundation for complete to garage in a state, the right arm and shooting is able to keep perfect posture and power. And in addition to perfect hand movements, garage incorporates a precise shot needed a different factor: enough deep muscles memory. Shooting touch seriously isn't a proper adjective, any player, able to throw a great shooting there is although one secret to all - year after year, year after year exercise, until a set of complex dynamic chain implanted into your muscles. Garage never resist including monks meditate boring exercise, it also helped when he graduated from high school, eventually grow into another leading little-known Davidson university NCAA elite last nine.


"Game changing, there is no time to [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] you feel about your own shooting motion is correct, " curry said, "you can only make use of their daily at the training ground building muscle memory space, hit and believe that any of us can. We're so many practice in training, in order to the game, you can count on instinct to react. But if it is not correctly, the game will think very strange. ".

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.kyrie2shoes.com]kyrie 2 shoes[/url] [url=http://www.adidascrazyexplosive.us.com]adidas crazy explosive[/url] [url=http://www.adidasalphabounce.com]adidas alphabounce[/url] [url=http://www.kobe11.org]kobe 11[/url] [url=http://www.lebron-14.us]lebron 14[/url] [url=http://www.pumafenty.us.com]puma fenty[/url] [url=http://www.calvinklein.us.com]calvin klein outlet[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.hand-spinner.us]hand spinner[/url] [url=http://www.curry-1.com]curry 1[/url] [url=http://www.wholesalehats.us]wholesale caps[/url] [url=http://www.pumafentyslides.uspuma fenty slides[/url] [url=http://www.kobe--shoes.com]kobe shoes[/url] [url=http://www.kyrie4shoes.com]kyrie 4 Shoes[/url] [url=http://www.adidasnmdxr1.us]adidas nmd[/url] [url=http://www.barbourjackets.us.com]barbour jackets[/url] [url=http://www.adidastubular.us]adidas tubular[/url] [url=http://www.nikehuarache.org]nike huarache[/url]
BobbyAsype
|
Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. 
2017-11-16 23:48:52
Car port, 26, is one [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] with the largest child, dell - garage in 2002, his or her dad announced over 07 years of career, finally handed over 40. 2% on threes document card. From a very young age, Stephen about the shooting learned how to shoot at the feet of the grasp, when dad refused to look at him to the hornets coaching, Stephen will be pursed oral cavity, not because can't go to see those big-name players, the old you are, but because he also wish to be with my dad, to employ his shot.


At age 9, garage is of his or her own [url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] amateur league teams associated with players, only if the coach would need to outside shot collapse on the opponent's zone will be sent. Recalled the yourself, garage proudly said: "when My partner and i was a defense experts, all start from there. "


To go time for [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] the original text, once the garage near the ball in midfield, people tend to overlook one of the most important thing: pool ball skills. Sonya, thanks to his mother, then a new 5 feet tall 3, cordial and some stubborn woman again simultaneously, she was in high school graduation played point guard, turning to the volleyball after into the campus of Virginia technology, and meet the shed there's father. "If I dribble to the coast, I have to decide on to shoot or move, it's my limit. "Dell claimed, "people started for Stephen impression is all the guy can beautiful posture hit shots, but before becoming some sort of striker, he already was a greater control player, people tend to ignore it. After his or her dribble shot, is I the most beautiful moments. Thanks to his / her mother. ".

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.adidasyeezyboost.us.com]yeezy boost[/url] [url=http://www.kyrie3.com]kyire 3[/url] [url=http://www.adidaspureboost.us.com]adidas pure boost[/url] [url=http://www.lebronsoldier10.us]lebron soldier 10[/url] [url=http://www.yeezyshoes.us.com]yeezy shoes[/url] [url=http://www.air-jordan-shoes.us.com]air jordan shoes[/url] [url=http://www.newbalanceshoes.us.com]new balance shoes[/url] [url=http://www.kyrie2shoes.com]kyrie 2 shoes[/url] [url=http://www.adidasnmdhumanrace.com]nmd human race[/url] [url=http://www.adidasterrex.us]adidas terrex[/url] [url=http://www.kobe--shoes.com]kobe shoes[/url] [url=http://www.adidascrazyexplosive.us.com]adidas crazy explosive[/url] [url=http://www.kyrie4.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.drose8.com]d rose 8|rose 8}[/url] [url=http://www.adidasnmdxr1.us]adidas nmd[/url] [url=http://www.calvinklein.us.com]calvin klein outlet[/url] [url=http://www.airjordan-31.com]air jordan 31[/url] [url=http://www.kyrie3shoes.com]kyrie 3 shoes[/url]
2014 © MeOblibeneRecepty.cz
Všechna práva vyhrazena
Reklama / Inzerce